Grilované holubinky

Grilované holubinky

Příspěvekod parles » 26 zář 2012, 16:29

V lesích našeho Národního parku České Švýcarsko, kam to mám co bych kamenem dohodil, v těchto dnech roste poměrně dost hub. Není to tedy žádná exploze, ale přinést plný košík není zas tak veliký problém a i druhové složení je pestré. Což je výhodné zejména na smaženici. Mám rád houby na všechny mně známé způsoby, ale grilované kloboučky různých druhů holubinek bych mohl jíst snad obden! Zůstanou pevné, krásně se opečou a chutnají skoro jako opečené maso. Používám ploché kloboučky ( uzavřené kulaté zpracovávám jinak) a dělám to takto jednoduše:

holubinky
sůl
kmín
sádlo

Na grilovací pánvi rozehřeji sádlo, naskládám houby kůží dolů, a griluji na dost velký výkon. Ve chvíli, kdy houby začnou zevnitř vlhnout, tak je mezi lupeny osolím a posypu kmínem. Nechám ještě asi 3 minuty a pak je obrátím a opeču z druhé strany pěkně do zlatohněda.

K tomu pár vařených brambor a třeba kousek brokolice, nebo rajče nakrájené na plátky, a jsem v sedmém nebi! HP
To nejlepší teprve přijde!
Uživatelský avatar
parles
Grillmeister
 
Příspěvky: 195
Registrován: 05 lis 2010, 08:21
Bydliště: Děčín

Re: Grilované holubinky

Příspěvekod drobek » 26 zář 2012, 19:51

ANO, to se pozná houbař. Vždyť holubinky jsou snad i chutnější než hřiby. Jak já se těším domů až zas budu moc chodit na houby, tady nerostou, je tu sucho. BB
Skleróza je nejkrásnější choroba. Nebolí a každý den se člověk dozví něco nového.... (Aurelius Augustinus)
Uživatelský avatar
drobek
Spokojený důchodce
Spokojený důchodce
 
Příspěvky: 1873
Registrován: 17 srp 2010, 14:59
Bydliště: Skalka 1946; 56002 Česká Třebová

Re: Grilované holubinky

Příspěvekod Mánek » 27 zář 2012, 06:52

Stejný postup se dá použít i na klobouky bedel, taky sedmé nebe. A konečně rostou! HP
Nezáleží na výši důchodu, ale na tom, kolikrát ho dostaneme! :D
Uživatelský avatar
Mánek
Vládce vod
Vládce vod
 
Příspěvky: 1226
Registrován: 19 srp 2010, 20:27
Bydliště: Moravský Beroun

Re: Grilované holubinky

Příspěvekod Dag » 27 zář 2012, 13:43

souhlasím se všemi, je to moc dobré jídlo a dobré je jeho připomenutí.
Uživatelský avatar
Dag
Grillmeister
 
Příspěvky: 299
Registrován: 06 lis 2010, 00:08
Bydliště: Praha 6


Zpět na Vše co se nedá zařadit

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron

x