Kuřeci závitky na roštu

Kuřeci závitky na roštu

Příspěvekod drobek » 22 srp 2010, 20:37

Kuřeci závitky na roštu
Yvette

4 kuřecí prsíčka
4 plátky anglické slaniny
4 plátky šunky nebo šunkového salámu
4 plátky sýra (dle chuti)
sůl
pepř
citrónová šťáva
olej na potírání masa

Kuřecí prsíčka naklepeme, osolíme, opepříme, pokapeme citrónovou šťávou a dáme do ledničky uležet alespoň na 2 hodiny.
Pak do nich zabalíme slaninu, šunku (šunkový salám), sýr a závitky spíchneme jehlou nebo párátky.

Závitky položíme na rošt a po obou stranách opečeme do červena. Během pečení potíráme olejem.

K tomu čerstvý chléb, bramborovou kaši, vařené brambory, a docela jistě zeleninový salát
Skleróza je nejkrásnější choroba. Nebolí a každý den se člověk dozví něco nového.... (Aurelius Augustinus)
Uživatelský avatar
drobek
Spokojený důchodce
Spokojený důchodce
 
Příspěvky: 1873
Registrován: 17 srp 2010, 14:59
Bydliště: Skalka 1946; 56002 Česká Třebová

Re: Kuřeci závitky na roštu

Příspěvekod j3david » 29 zář 2014, 07:06

Tak tohle jsem si právě taky vyzkoušel. Jenom jsem použil pár modifikací vyplývající z momentální situace. Kuřesí prsa jsem podélně rozřízl tak aby šla rozevřít "jako kniha", malinko naklepnul paličkou. Tím se z toho stal relativně velký a tenký plátek. Ten potřen suchým rubem "Kansas" podle Raichlena. Vyskládáno slaninou po celé ploše. Před zavinutím podélně položena čtvrtka klobásky (čtvrtka míněna podélně, takže vlastně taková nudlička), plátek zelené papriky a červené kapie, sušené rajče vytažené z oleje. Zamotáno pomocí potravinářské folie, utaženo, ignorováno v ledničce do druhého dne. Před grilováním šla folie samozřejmě pryč, "válečky" držely pohromadě, ale pro jistotu jsem to sešněroval provázkem. Každý závitek byl takto asi 15 cm dlouhý a 5-6 cm silný.
Grilováno nepřímou metodou, teploměr na grilu ukazoval kolem 170 st.C. V nejsilnějším válečku jsem měl zapíchnutý teploměr, po cca 20 minutách když vnitřní teplota dosáhla 82 st.C hotovo. Řezy asi 1.5 cm, krásná mozaika, šťavnaté, moc dobré. Přiloha - šťouchané brambory a na másle podušená zeleninová směs.
Wiking
Uživatelský avatar
j3david
Grillmeister
 
Příspěvky: 257
Registrován: 16 čer 2012, 09:28


Zpět na Drůbež

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron

x