Chlupatý knedlíky, podle mojí babičky z Chalup, bez mouky

Re: Chlupatý knedlíky, podle mojí babičky z Chalup, bez mouk

Příspěvekod iva » 09 led 2011, 23:29

Jedině s lyžemi na nohách... půjdu se podívat, kde mám běžky...
Jo, a skvělý bigos jsem jedla v zotavovně ROH na Bílém Kříži v Beskydech. Byl leden 1987 a široko daleko nebyla ani trocha sněhu.
Uživatelský avatar
iva
Grillman
 
Příspěvky: 137
Registrován: 05 lis 2010, 10:06
Bydliště: Oleška - Středočeský kraj

Re: Chlupatý knedlíky, podle mojí babičky z Chalup, bez mouk

Příspěvekod drobek » 09 led 2011, 23:31

Nojo, tam jsem byli na poslední dovolené v Česku letě 1984. Ale bigos tam neměli a kluski už vůbec ne. Ach jo, jak ten čas letí.... :roll:
Skleróza je nejkrásnější choroba. Nebolí a každý den se člověk dozví něco nového.... (Aurelius Augustinus)
Uživatelský avatar
drobek
Spokojený důchodce
Spokojený důchodce
 
Příspěvky: 1873
Registrován: 17 srp 2010, 14:59
Bydliště: Skalka 1946; 56002 Česká Třebová

Re: Chlupatý knedlíky, podle mojí babičky z Chalup, bez mouk

Příspěvekod kikimor » 10 led 2011, 06:41

Tak toto číst po ránu je složitost sama. Dobrá, jdu vyndat kachnu z mrazáku(a to jsem si řekl, že po svátcích se budu v jídle mírnit). Neodolal jsem. Chlupaté knedlíky je velká dobrota, jednoduché a hodí se jíst i samotné se zelím. Moje maminka si těsto dala na mokré prkýnko které položila na okraj kastrólu s vařící osolenou vodou a nožem oddělovala kusy přímo do vody. Nůž namočila ve vroucí vodě a šup s těstem do kastrólu. Do vody a těsto, do vody a těsto. A tak až do vyčerpání zásob. Hlavně už měla vedle přichystaný pekáč s udělaným a dobře omaštěným zelím a ty hotové knedlíky(měly tvar malých rohlíků)když vyplavaly, tak tam dávala a hned je se zelím zamíchala. Prý ještě trochu dojdou, nezmodrají a hlavně neoschnou. Dělám je taky tak a dělám jich více, protože něž se dopeče maso, tak kdokoli jde okolo, určitě si na zkoušku nabere a ochutná. A k tomu domácí uzené, pečené koleno........
kikimor
 

Předchozí

Zpět na Brambory a věci z nich

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam.cz a 1 návštěvník

x