Opekane nudle

Toto fórum je časově omezeno. Po třech dnech příspěvek mizí.

Opekane nudle

Příspěvekod Brutzel-Svejk » 15 led 2012, 16:29

Dnes se poustim do mych zamilovanych cinskych opekanych nudli. Doufam, ze se mi povedou. HP Recept bude nasledovat.
Kdybych k tomu měl ještě sílu, nedělal bych vůbec nic.
Obrázek
Uživatelský avatar
Brutzel-Svejk
Bakalář
Bakalář
 
Příspěvky: 1101
Registrován: 16 srp 2010, 19:25
Bydliště: Nemecko

Re: Opekane nudle

Příspěvekod drobek » 15 led 2012, 17:19

Sem s tím. HP Už kdysi jsem zjistil jak oni vaří těstoviny v Italských restauracích. Vaří ale nedovaří a pak porci po porci dávají ohřát buď do vody, nebo do pánve s omáčkou, podle toho k čemu to bude. A jak jsem viděl, číňani to dělají taky tak. BB
Takže, sem s tím Joži, i když zítra budu o hladu, v úterý jdu na colonoscopy. :mrgreen:
Skleróza je nejkrásnější choroba. Nebolí a každý den se člověk dozví něco nového.... (Aurelius Augustinus)
Uživatelský avatar
drobek
Spokojený důchodce
Spokojený důchodce
 
Příspěvky: 1873
Registrován: 17 srp 2010, 14:59
Bydliště: Skalka 1946; 56002 Česká Třebová

Re: Opekane nudle

Příspěvekod Stan » 15 led 2012, 17:46

Tak to přeji , brachu , mnoho štěstí! Ať to vyšetření dobře dopadne.
Ad těstoviny: jistě se vše vaří "all dente", ale nikde už se nepopisuje, že těstoviny v omáčkách, které se sotva dovařily, dojdou. Přesně jak píšeš. S Itálií nemám mnoho zkušeností, ale vím, že, Číňani jsou v tomhle mistři. S
Stan
 

Re: Opekane nudle

Příspěvekod drobek » 15 led 2012, 17:56

Stan, já mám zkušenost s al dente nudlemi, špagetami a tak. Oni je opravdu nedovářejí, protože by se v omáčce rozvařily.
Když jdou z hrnce rovnou do majdy, jsou horké a dovaří se ve vteřinách na stupeň "akorát". Pokud je vaří dopředu, a to většinou ano protože nelze v restauračním provozu vařit každou porci zvlášť, uvaří je, přecedí bez přídavku oleje, smyl by se škrob na který se omáčka nalepí. Potom porci po porci ohřejí ve vařící vodě v kolandru a dodělají v omáčce. Tohle je postup dělaný a doporučovaný v restauracích, doma se samozřejmě vaří jinak, z hrnce rovnou do pánve, omáčku doředit na požadovanou hustotu vodou z těch nudlí, zase pro ten škrob. A zase tam jdou nedovařené, tím nemyslím tvrdé, a je víc způsobů jak to zkusit:
1) kousnout no toho
2) uříznout a uvnitř musí být maličká stopa bílého nedovařeného,
3) způsob nejpodivnější, hodit špagetu na stěnu. Když se přilepí a samovolně zkroutí je akorát. :lol:
Skleróza je nejkrásnější choroba. Nebolí a každý den se člověk dozví něco nového.... (Aurelius Augustinus)
Uživatelský avatar
drobek
Spokojený důchodce
Spokojený důchodce
 
Příspěvky: 1873
Registrován: 17 srp 2010, 14:59
Bydliště: Skalka 1946; 56002 Česká Třebová

Re: Opekane nudle

Příspěvekod Brutzel-Svejk » 15 led 2012, 18:41

Povedli se foto neni, mel jsem hlad a recept dam. Je to lehke a da se to urcite udelat i ve vysoke panvi.
Kdybych k tomu měl ještě sílu, nedělal bych vůbec nic.
Obrázek
Uživatelský avatar
Brutzel-Svejk
Bakalář
Bakalář
 
Příspěvky: 1101
Registrován: 16 srp 2010, 19:25
Bydliště: Nemecko


Zpět na Co nám dnes/zitra ta plotna připravuje

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron

x