Valašská štědrovka

Valašská štědrovka

Příspěvekod drobek » 24 led 2013, 21:47

To je tak. Posílá nám švagrová, teda moje, recepty vytrhané z časopisů, ani nevím odkud. Tenhle mně zaujal, a protože jsme doma poněkud v "přechodu", uprostřed stěhování, zdá se mi, že nejlepší způsob jak si recept uchovat je ho dát sem. Ostatně, moc se mi líbí, uvařím si to co nejdřív.
Jen jednu poznámku k němu mám, že podle receptu se vaří brambory a kyselé zelí najednou. No, nevím jak autorovi, ale já je měl vždycky tvrdé. Místo toho teď vařím vlastně vlním brambory zvlášť a až je zelí uvařené přidám je tam.


stedrovka.jpg
stedrovka.jpg (59.08 KiB) Zobrazeno 4884 krát
Skleróza je nejkrásnější choroba. Nebolí a každý den se člověk dozví něco nového.... (Aurelius Augustinus)
Uživatelský avatar
drobek
Spokojený důchodce
Spokojený důchodce
 
Příspěvky: 1873
Registrován: 17 srp 2010, 14:59
Bydliště: Skalka 1946; 56002 Česká Třebová

Re: Valašská štědrovka

Příspěvekod Mánek » 25 led 2013, 10:49

Na ty brambory mám stejný názor. Ony se sice časem uvaří, ale to bys musel začít už o týden dřív, abys to měl na požadovaný den hotové. :)
Nezáleží na výši důchodu, ale na tom, kolikrát ho dostaneme! :D
Uživatelský avatar
Mánek
Vládce vod
Vládce vod
 
Příspěvky: 1226
Registrován: 19 srp 2010, 20:27
Bydliště: Moravský Beroun

Re: Valašská štědrovka

Příspěvekod drobek » 25 led 2013, 16:23

No právě. Než jsem se tohle dozvěděl, jedli jsme boršč s tvrdýma bramborama. :mrgreen:
Skleróza je nejkrásnější choroba. Nebolí a každý den se člověk dozví něco nového.... (Aurelius Augustinus)
Uživatelský avatar
drobek
Spokojený důchodce
Spokojený důchodce
 
Příspěvky: 1873
Registrován: 17 srp 2010, 14:59
Bydliště: Skalka 1946; 56002 Česká Třebová

Re: Valašská štědrovka

Příspěvekod Brutzel-Svejk » 25 led 2013, 16:42

Nevím? Dělal jsem často podobné polévky a nikdy jsem problém s brambory neměl. Vždy jsem jen odzkousel jestli jsou měkké. ???
Kdybych k tomu měl ještě sílu, nedělal bych vůbec nic.
Obrázek
Uživatelský avatar
Brutzel-Svejk
Bakalář
Bakalář
 
Příspěvky: 1101
Registrován: 16 srp 2010, 19:25
Bydliště: Nemecko

Re: Valašská štědrovka

Příspěvekod drobek » 25 led 2013, 16:47

JO. brambory do měkka, to jo, ale pak se mi rozvaří to ostatní. ddd
Joži, dokud jsem nevěděl, že se zakysanka nesmí vařit, klidně jsem ji vařil a nic se nestalo. Teď už to vím a ona ví, že to vím já, a srazila by se. Ale, tady je v ní želatina, možná proto je tak náchylná na sražení, když ji ohřeješ na víc než 71°. Když koupím mexickou, nestane se nic. Kdo ví, jak se zachová česká. Za 102 dní tam budem a pak to vyzkouším. aaa
Skleróza je nejkrásnější choroba. Nebolí a každý den se člověk dozví něco nového.... (Aurelius Augustinus)
Uživatelský avatar
drobek
Spokojený důchodce
Spokojený důchodce
 
Příspěvky: 1873
Registrován: 17 srp 2010, 14:59
Bydliště: Skalka 1946; 56002 Česká Třebová

Další

Zpět na Polévky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron

x